KAYMAKAM ZAFER ÖZ'ÜN YAYINLAMIŞ OLDUĞU 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
 
        30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Başkomutanlığında yürütülen Meydan Muhaberesi ile İstiklal Mücadelemizin muvaffakiyete erdiği hakimiyet-i ve gurur-u milliye zaferlerimizin başatlarındandır. 
        
        96. yıldönümünü büyük bir gururla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, bağımsızlık, millet ve toprak bilinciyle temayüz eden mücadele ruhunun en ihtişamlı göstergesidir. Bu zafer, en ağır ve yokluk şartlarında dahi Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, ordumuzun, milletle kenetlenerek işgal birliklerine, düşmanlara karşı tarihte yeniden dirilişimizin, küllerimizden adeta yeniden doğuşumuzun ve hiçbir güç tarafından zincirlere vurulamayacağımızın destansı belgesidir. 
 
        30 Ağustos Zaferi'nin 96 yıldır, dünyaya mesajı şudur: Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti ile yek vücuttur. Ülkemizin ve milletimizin birliğine, dirliğine, kardeşliğine ve geleceğine hiçbir zeval verilemeyeceğinin somut kanıtıdır. 30 Ağustos ruhunun bitmediğini bu şanlı millet, siz kıymetli Honazlı kardeşlerim 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi bütün dünyaya gösterdi. O gece tüm Türkiye, vatan ve millet aşkıyla FETÖ teröristlerini 30 Ağustos ruhuyla hezimete uğratmıştır. Bu zafer, binlerce yıldır her türlü tehditi bertaraf etmiş ecdadımızdan devraldığımız bu bayrağın inşallah daimi surette dalganacağının en güzel örneğidir. 
Bu duygu ve düşüncelerle dizede ifade edildiği üzere ''Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.'' Coğrafyamızı vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle yad ediyorum. 
 
        Allah devletimizi, milletimizi ve zaferlerimizi daim eylesin. 
 
        30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.