Kaymakam Zafer ÖZ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yılı Kutlamaları sebebiyle bir mesaj yayınladı.
 
                         Kaymakam Zafer ÖZ kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi.
 
                 Saygıdeğer Honazlılar;
                Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Aziz Türk Milleti; Gazi
        Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 95 yıl önce başlattığı Kurtuluş Savaşından zaferle çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir ülke kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.
                      Türk Milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne biçimi Cumhuriyettir. Bu sayede büyük bir Millet ve Devlet olmanın gururunu yaşıyoruz.
                            Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da milletimizin tüm fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. 
                      Bu aziz Millet, yeni uluslararası düzende hak ettiği yeri alacaktır. Zengin insan kaynağımız, ekonomik gücümüz ve kültürümüz bu süreçte temel itici gücümüz olacaktır.
                      Bu duygu ve düşüncelerle, başta; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere,  Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi
        bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk Milletinin ve Honazlı vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.