15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün  2. yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi. 
 
İlk olarak Karateke Mezarlığında Şehitlerin kabirlerini ziyaret eden Kaymakamımız Zafer ÖZ ile diğer protokol üyeleri  okunan duaların ardından şehit yakınlarıyla yakından ilgilendi.
 
Buradan Merkez Çarşı Camii'sine geçen Kaymakam Zafer ÖZ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Honaz İlçe Müftülüğünce düzenlenen 15 Temmuz şehitleri ile birlikte tüm şehitlerimizin ruhuna hediye edilmek üzere okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlidi Şerif programına katıldı.
 
Honaz Belediye Başkanlığı önüne akşam saatlerinde gelmeye başlayan vatandaşlarımız, alanı kısa sürede doldurdu. kısa filmler, sunumlar ve Kur-an'ı Kerim tilavetlerinin ardından; Kaymakamımız Zafer ÖZ, Belediye Başkanımız Turgut DEVECİOĞLU ve diğer protokol üyeleri alanda halkımızı selamlayarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsündeki konuşmasını alana yansıtılan dev ekrandan izlediler.
 
 Belediye Başkanı Turgut DEVECİOĞLU ve Kaymakamımız Zafer ÖZ günün önemine binaen konuşmalarının ardından  saat 00.13 de Merkez Çarşı Camide Sala okundu. Okunan salanın ardından program İlçe Müftüsü Osman ASLAN tarafından şehitlerimiz için edilen dua ile son buldu.