Honaz Kaymakamlığınca İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı 16.01.2018 tarihinde Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Zafer ÖZ Başkanlığında İlçe İdare Şube Başkanlarının iştirakiyle yapıldı.
Kaymakam Zafer ÖZ açılış konuşmasında; kamu görevlilerinin yetkilerinin yasal mevzuatla belli olduğunu, bu yetkilerin kamu hizmeti yönünde kullanılması gerektiğini, herkesin iyi niyet esasları içerisinde ve yetkileri dahilinde milli birlik ve beraberlik ruhu içinde kendine verilmiş görevleri yerine getirmesini toplantıya katılan daire amirlerinden istedi. Daha sonra toplantıda aşağıdaki maddeler görüşülerek karara bağlandı.             
Kaymakamımız Sayın Zafer ÖZ; kamu görevlilerinin görev sorumlulukları ve çalışma esasları, kamu binalarının çevre düzeni, vatandaşlara nezaket, anlayış ve güler yüz esası, 4207 sayılı tütün ürünlerinin kullanım alanları, resmi yazışmalarda usul ve esaslar hakkında yönetmeliğe uyulması, kurum amirlerinin protokol ve davranış kuralları, vatandaşların iş ve işlemlerinin süratle yerine getirilmesi, bayramlara ve resmi törenlere gerekli ilginin gösterilmesi, kılık kıyafet yönetmeliğine uyulması, mesai saatlerine dikkat edilmesi, kanun, tüzük, yönetmelik talimatlarına uyulması, tasarrufa yönelik uygulamalara gidilmesi ve Mobbing/taciz vb. hususların ivedi üst amire bildirilmesi başlıklı konular ele aldı.
Kurum amirlerinin önerilerinin alınmasının ardından toplantı sona erdi.