KAYMAKAM ZAFER ÖZ, TARIM İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEDİĞİ GÜVENİLİR GIDA EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA KATILDI.            
 
Honaz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı 2017 yılı Teknik Destek Kapsamında 19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenen GÜVENİLİR GIDA EĞİTİMİ’ne 250 kişi katılmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır.
 
İlçe Müdürlüğünce, ilçede bulunan Gıda Satış ve Toplu Tüketim İşletmelerine yılda en az bir kere denetimler yapılmakta, yapılan denetimlerde 5996 Sayılı Kanun Uyarınca Mevzuata uygunluğu denetlemektedir. Bu denetimler esnasında mevzuata aykırı durumlar tespit edilerek, gerekli düzeltici faaliyetleri uygulatmak ve vatandaşların Güvenilir Gıdaya ulaşmalarını sağlamak amacıyla belirleneneksikliklerin giderilmesi amacıyla toplu bir çalışma gereği duyulmuştur. Honaz İlçesinde bulunan 340 adet kayıtlı satış ve toplu tüketim işletmelerinin Mevzuata uyum düzeyini artırmak adına GEKA ya proje teklifi sunulmuş olup, sunulan proje kabul görerek eğitim çalışmalarına başlanıldı.
 
19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında ilçemizdeki işletmeleri Büfe, Market, Kahvehane, Lokanta, Yemekhane ve Kasap gibi birçok farklı işletme grubundaki vatandaşlara eğitimler verildi.Eğitim süresinde 250 adet katılımcıya yaptıkları işlerle ilgili Gıda Mevzuatı Kanun ve Uygulamaları, İş Güvenliği, Hijyen ile İlgili Bilgiler, HACCP – İSO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Bilgileri hakkında kurslar düzenlendi.
 
Sertifika törenine Kaymakamımız Zafer ÖZ'ün yanasıra, Honaz Belediye Başkanı Turgut DEVECİOĞLU, Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz ERKAYA, İlçe Müdürü Ümran ÇETİN, Şube Müdürleri ve İlçe Daire Amirleri ile T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı adına Emrah BALKAN, Honaz Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Kasım İNCEKARA, Honaz Mahalle Muhtarları, kursiyerler ve basın temsilcileri katıldı.
 
Konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Sertifikaları dağıtıldı.